Menü
Sepet 0

Kraliyet Düğünü: Stockholm'de Bir Peri Masalı!

Deniz Cikis tarafından tarihinde

Bizim gibi sabırsızlıkla yeni bir kraliyet düğünü bekleyenlere müjdemiz var, haftalar hatta aylarca konuşabileceğimiz konu çıktı: İsveç tahtının 3 numaralı varisi Prens Carl Philip, geçtiğimiz Cumartesi günü model ve TV yıldızı Sofia Hellqvist ile Stockholm'deki kraliyet sarayının şapelinde evlendi.

2010 yılında tanışan çiftin, 2011 yılında birlikte yaşamaya başladıkları açıklanmıştı. Hellqvist, modelliğe yeni başladığı dönemde bir dergi için çekilen üstsüz fotoğrafları nedeniyle Kral ve Kraliçe tarafından potansiyel gelin adayı olarak veto edilmiş de olsa kısa süre sonra ailenin kalbine girmeyi başardı ve çift mutlu sona ulaştı.

Bir kraliyet düğünü olduğu için dünyanın gözü önünde gerçekleşse ve sayısız gelenek tarafından sınırlansa da, gözde çiftimiz törene kendilerinden bir şeyler katma imkanı da buldular. Örneğin kilisede gelin ve damadın "bizim şarkımız" dediği iki parça olan Rihanna'dan Umbrella ve Coldplay'den Fix You yankılandı. 

 Düğün için tüm Avrupa kraliyet aileleri de akın akın Stockholm'e gittiler tabi.

 

Danimarka Veliaht Prensesi Mary ve Belçika Kraliçesi Mathilde, Yunanistan'ın (devrik) kraliyet ailesinden Prenses Tatiana ve Prens Nikolaos

 

Norveç Veliaht Prensi Haakon ve Prenses Mette Marit, İsveç Kraliçesi Silvia ve Kral Carl Gustaf

Carl Philip'in kardeşi Prenses Madeleine, düğüne karnı burnunda bir şekilde katıldı ve iki gün sonra doğum yaptı!

 

Hollanda Kraliçesi Maxima, Wessex Kontesi Sophie ve Wessex Kontu Prens Edward

Törene eşi Danimarka Veliaht Prensi Frederik'le katılan Avustralya asıllı Prenses Mary, işlemeli mavi tuvaletiyle her zamanki gibi favorilerimizdendi. Detaylı bir bakışı hakettiğini düşünüyoruz!

İsveç tahtının veliahtı Prenses Victoria da kardeşinin düğünü için eşi Prens Daniel ve minik kızları Estelle ile kardeşinin düğünü için hazır bulundu. Damadın yeğeni olan küçük Estelle düğünün en coşkulu isimlerinden oldu desek yalan olmaz!

Tören sonrasında konuklar sarayın terasında muhteşem birer kadeh şampanya eşliğinde sosyalleşme imkanı buldular. Kralın, kraliçenin denizde kum kadar çok olduğu bu ortama keşke biz de girebilseydik demedik değil.

Onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine demeden önce; bu İskandinav usulü peri masalının ışıltısına uygun aksesuarlar için Kraliyet Düğünü koleksiyonumuza başvurduk tabi! Seçimlerimiz işte burada:

Arabella Taç                     Madeleine Küpe              

 

Audrey Eldiven               Alice Küpe

 

Related Posts

İlham Verici Gelin Topuzu Modelleri
İlham Verici Gelin Topuzu Modelleri
Bohem, romantik, klasik veya vintage... Elinizde fotoğrafıyla kuaföre koşacağınız, birbirinden güzel gelin topuzu modell
Read More
2018 Gelinlik Trendleri ve Gelinlik Aksesuarları
2018 Gelinlik Trendleri ve Gelinlik Aksesuarları
2018'in en şık gelinlik trendlerine yakından bakalım mı? Tabi en büyük tutkumuz gelin aksesuarlarını da unutmadan... Haz
Read More

Yazıyı paylaşın← Önceki Yazılar Sonraki Yazılar →