Menü
Sepet 0

Minimalist Düğünler: Ferah Bir Dokunuş...

Deniz Cikis tarafından tarihinde

Bugün radarımızda rafine zevklere sahip, gereksiz detaylardan hoşlanmayan, sade bir asaleti seven çiftlere hitap edeceğini düşündüğümüz minimalist temalı düğünler var. Adeta sizi mi anlattık? Okumaya devam öyleyse.

 

 

 

En merak edilen konudan başlayalım, tabi ki minimalist tarzda gelinlikler! Dikiş ve kumaş kalitesinin öne çıktığı, gücünü sadeliğinden alan bir gelinlik her şeyden önce sizi ve doğal güzelliğinizi ön plana çıkaracak. Minimalist gelinlik arayışındaysanız öncelikle Vera Wang gelinlik koleksiyonuna göz atmanızı öneririz. Begüm Salihoğlu da sade ve zarif gelinliklerin en güzel örneklerini bulabileceğiniz adreslerden.

 

 

 

 

 

 

 

 

Aksesuarların da aynı ölçüde sade ve vurucu olması gerek tabi. Görüntünün karmaşıklaşmasını önlemek için belli bir detaya yoğunlaşmak ve onu ön plana çıkarmak minimalist tarza gönül vermiş bir gelin için en doğru strateji diye düşünüyoruz. Bu detay gözalıcı bir küpe, güçlü bir saç aksesuarı, dramatik bir duvak olabilir; ilham vermesi bizden, seçmesi sizden.

 

 

 

 

 

Birkaç da gelin makyajı ve saç önerisi gelsin: makyajınız değil siz baş rolde olun isterseniz cildin doğal ışıltısını ön plana çıkaran aydınlatıcılar en iyi arkadaşınız olacak. Doğal ama şekilli topuzlar da sadeliğinizden ödün vermeden feminen gözükmek için birebir.

 

 

 

 

Gelelim gelin çiçeği konusuna! Minimalist gelin buketlerinde genellikle tek bir çiçeğin kullanıldığını, çiçeklerin doğal dokusu ve tazeliklerinin ön plana çıktığını görüyoruz. Keskin hatlı erengül, manolya ve zambak gibi çiçeklerin yanında zarafet timsali cipsofilya ve lavanta gibi çiçekler yer alıyor. Yine son derece minimalist esintiler taşıyan succulent gelin çiçekleri ise kesinlikle favorimiz.

 

 

 

 

 

İddiasız ama güçlü fontlar, sakin renk paletleri ve taşbaskı öğeleriyle menü, save the date kartları ve davetiyelerde de sadelik başarıyla yakalanıyor.

 

 

 

 

Minimalist düğün dekorasyon öğelerinde özellikle iki masum ve ferah renk; yeşil ile beyazın ön plana çıktığını görüyoruz. Cam, ahşap  gibi temel materyallerin en doğal dokularıyla arz-ı endam ettiği mekana çiçeklerle romantik ve feminen bir esinti katılıyor, tabi çok sevdiğimiz succulent'lere burada sık sık başvuruluyor!

 

 

 

 

Minimalist düğününüzü planlarken ünlüler dünyası da size geniş bir ilham kaynağı sunacak. Geçtiğimiz yıl Avusturyalı model nişanlısı Johannes Huebl'la oturma izni durumu yüzünden normalde planladıklarından epey önce evlenen Olivia Palermo'nun düğünü iyi ki aceleye gelmiş diyoruz, çünkü minimalist düğün nasıl yapılır hepimize gösterdi: ekru renkli tül bir eteği yine aynı renkte ince bir kazakla tamamlayarak elde ettiği nefis gelinliği eminiz size de ilham verecek. Ya peki Angelina Jolie'nin 10 yıl ve 6 çocuktan sonra sonunda "evet" dediği Brad Pitt'le sadece ailenin katıldığı sade bir düğünle evlenirken giydiği ona özel tasarlanmış son derece zarif Armani gelinliğini, çocuklarının çizimleri işlenen duvağıyla tamamlamasını kim unutabilir?

 

 

Bu tarz hoşunuza gitti mi? Elsa & Bambi koleksiyonundan sizi minimalist bir zarafete davet eden en güzel parçaları seçtik.

 Cosette Mini Duvak         Anne-Marie Küpe           Arabella Taç

  

 Adelaide Küpe                Gaia Taç                          Grace Bolero

   

Related Posts

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi
Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi
Armut, elma, ufak tefek, dolgun, atletik, kum saati... Her vücut tipine en çok yakışan gelinlik modellerini listeledik.
Read More
İlham Verici Gelin Topuzu Modelleri
İlham Verici Gelin Topuzu Modelleri
Bohem, romantik, klasik veya vintage... Elinizde fotoğrafıyla kuaföre koşacağınız, birbirinden güzel gelin topuzu modell
Read More

Yazıyı paylaşın← Önceki Yazılar Sonraki Yazılar →