Menü
Sepet 0

Bolluk, Kısmet ve Bereket: Yeşil Düğünler

Deniz Cikis tarafından tarihinde

Hayatınızda yepyeni bir sayfa açtığınız düğününüz; bolluk, kısmet ve bereket getirdiğine inanılan yeşil tonlarına yer vermek için en güzel yer belki de. Yeşil detaylar, mekana kattığı doğal, ferah ve zarif duyguyla alışıldık düğünlerin yapay havasına da meydan okuyor.

Hayatının bu belki en önemli eşik noktasından, güne bir parça yeşil ferahlığı katarak geçmek isteyen gelinler için Elsa & Bambi onayından geçmiş çeşit çeşit fikirler sıraladık.

 

Önce yeşil ferahlığını yansıtan dekorasyon fikirlerine göz atalım. Sandalye süslemeleri, masa dekorları, pasta gibi aklınıza gelebilecek her türlü detayda yeşile yer verebilirsiniz.

  

  

 

 

 

Aksesuarlarda da iç açan yeşiller kullanabilirsiniz. Özellikle zümrüt yeşilinin kırık beyaz ve krem tonlarıyla şahane durması yeşil seven gelinlerin işini çok kolaylaştıracak. Biz gelinlikle en çok zümrüt yeşili küpeleri yakıştırıyoruz ama yeşilin kendine yer bulduğu kolye, ayakkabı gibi detaylara da göz atın deriz.

 

 

 

 

Gelin buketleri de son zamanlarda bu ferahlıktan payını alıyor tabi. Zeytin yaprakları, adaçayı dalı, okaliptus, sarmaşık, sukülent ve hatta yemeğini yemekten ne kadar estetik bir obje olduğunu farketmeye fırsat bulamadığımız enginar güncel gelin çiçeklerinde kendine sık sık yer bulan bitkiler.

 

 

 

Biraz daha fazla cesaretiniz varsa minik işlemelerle yeşil rengin bereketini gelinliğinizin kendisine de taşıyabilirsiniz tabi!

 

 

Nişanlıkta yeşil tonlarının ferahlığını tercih edecek müstakbel gelinlerimiz için de ilham veren yeşil abiyeleri yazımıza taşımak istedik. Zümrüt, adaçayı, limon küfü, nefti yeşil, nane... Doğa bu konuda bize bol bol malzeme sunuyor!

   

    

    

 Erkek davetlileriniz hazırlanacak için bol yeşilli taze yaka çiçekleri de düğünün havasını bir anda değiştirecektir. Bunun yanında, damadın kravat, papyon, cep mendili gibi detaylarında ve hatta damatlıkta da yeşile yer verilebilir. Emin olun ne kadar uyumlu bir çift olduğunuz günlerce konuşulacak.

 

 

Yakın kız arkadaş grubunuz nedime olarak yer alacaksa onlar da mutlaka içi ferahlatan yeşil renkten paylarını alsınlar deriz! Nedime elbiseleri için ilk aklımıza gelen ilk opsiyonlar nefti yeşil, zümrüt yeşili, mint ve yaprak yeşili oluyor.

 

 

 

 

Yeşilin cazibesine kapılan gelinlerimize Elsa & Bambi koleksiyonundan önerimiz, en sevilen ürünlerimizden olan Deirdre Küpe olacak. Adını yemyeşil doğasıyla bilinen İrlanda'ya ait bir antik çağ efsanesinden alan Deirdre, zarif ışıltısı ve içerdiği zümrütün en güzel tonlarıyla takana bir kır şiirinin hafifliğini katıyor. Kısmetiniz bol olsun!

 

  

Yazıyı paylaşın← Önceki Yazılar Sonraki Yazılar →