Menü
Sepet 0

Gelin Makyajı Fikirleri

Elsa & Bambi tarafından tarihinde

Düğün için geri sayım başladı, her şey hazır gibi. Gelinliğiniz içinize sindi, saç modelinize karar verdiniz, Elsa & Bambi'nin ışıl ışıl gelin aksesuarları güzelliğinizi tamamladı... Ya gelin makyajı? 

Ne kadar kritik de olsa bu konuda çok fazla kural yok. Bu özel günün makyajında trendlere uygun hareket etmektense cildinize uygun ve doğal tonlar kullanılması, bu renklerin modası hiç geçmeyecek olması nedeniyle öneriliyor, zira o gün çekilecek fotoğraflarınıza yıllarca bakacaksınız. Dolayısıyla önerimiz kuaförlerde kalitesiz malzemelerle yapılan allı güllü makyajlardan kaçınıp, güvendiğiniz bir profesyonelle; prova yaptırarak çalışmak. Bundan sonrası ise size kalmış! Eğer kafanız karışıksa size bir sürprizimiz var: en sevdiğimiz gelin makyajı fikirlerini ilham veren görsellerle birlikte derledik. 

 

1. Sıcak alt tonlu bir cilde sahipseniz düğün makyajınızda şeftali tonlarının masumiyetinden faydalanmayı mutlaka denemelisiniz. Özellikle hafif ışıltılı olanlarıyla büyüleyici bir hava yakalayabilirsiniz.

 

 

 

2. Çok sevdiğimiz vintage gelin makyajı görünümlerinden biri daha: genelinde son derece doğal ve hafif tonlar kullandığınız gelin makyajınızı takma kirpiklerle tamamlayarak dikkati gözlerinize çekin ve Bambi etkisi yakalayın! Şerit yerine tekli takma kirpikleri tercih ederek makyajı göz yapınıza çok daha uygun ve doğal hale getirebilirsiniz. 

  

 

 

3. Yaz gelinlerine ışıltılı bronz tonlarını çok yakıştırıyoruz.

 

 

 

4. Gelin makyajında kusursuz doğallık... Modası hiç geçmeyecek, yıllar sonra düğün resimlerinize dönüp baktığınızda "ben ne yapmışım" dedirtmeyecek bir makyaj için yüzünüzün kendi renklerinden ilham alın.

 

 

 

5. Kim demiş gelin makyajında çarpıcı dudaklar olmaz diye? Vintage etkili bir gelin makyajı için kırmızı ruj opsiyonu mutlaka göz önünde bulundurulmalı. Görünümünüzü bir de vualetle tamamladınız mı 50'li yıllardan bir film yıldızı gibisiniz. Tabi kırmızı deyip geçmemek lazım, cildinizin alt tonuna uygun, yüzünüzü soldurmayacak bir kırmızı bulmak için mümkün olduğunca fazla kırmızı denemenizi öneriyoruz. Rujda favorimiz sonsuz opsiyon bulabileceğiniz MAC; özellikle "Ruby Woo" ve "Russian Red" renklerine mutlaka baklmalısınız!

 

 

 

6. Çilleriniz varsa onları düğününüzde neden saklayasınız ki? Sahip olabileceğiniz en güzel aksesuar!

 

 

 

7. Dumanlı göz makyajınızdan vazgeçmenize gerek yok, yumuşak kahverengi tonlarıyla gelin makyajınıza adapte edebilirsiniz.

 

 

 

8. Şeffaf mürdüm tonlarıyla hem masum hem de vurucu bir etki yaratabilirsimiz.

 

 

 

Umarız yazımız size ilham vermiştir. 

Related Posts

İlham Verici Gelin Topuzu Modelleri
İlham Verici Gelin Topuzu Modelleri
Bohem, romantik, klasik veya vintage... Elinizde fotoğrafıyla kuaföre koşacağınız, birbirinden güzel gelin topuzu modell
Read More
2018 Gelinlik Trendleri ve Gelinlik Aksesuarları
2018 Gelinlik Trendleri ve Gelinlik Aksesuarları
2018'in en şık gelinlik trendlerine yakından bakalım mı? Tabi en büyük tutkumuz gelin aksesuarlarını da unutmadan... Haz
Read More

Yazıyı paylaşın← Önceki Yazılar Sonraki Yazılar →