Menü
Sepet 0

Vintage Gelin Olmak...

Elsa & Bambi tarafından tarihinde

Yeşilçam filmlerinin tadını başka hiçbir filmde bulamıyorsunuz, "ne olurdu bir 50-60 yıl önce doğsaydım" demekten kendinizi alamıyorsunuz... Yüzüğü de parmağınıza taktıysanız nostaljik bir gelin olmanın zamanı geldi. Biz de boş durmadık ve üğününüzde vintage rüzgarları estirmek istiyorsanız uygulayabileceğiniz en güzel fikirlerin listesini çıkardık.

 

1. Eldivenleri ihmal etmeyin.

Gelin eldiveni, eski gelinlerin en olmazsa olmaz aksesuarıydı. Siz de bir çifti mutlaka hazırda bulundurun.

vintage gelin aksesuarları, vintage gelin olmak, vintage gelinlik aksesuarı vintage gelin aksesuarları, vintage gelin olmak, vintage gelinlik aksesuarı

Koleksiyonumuzdan en nostaljik gelin eldiveni tavsiyelerimizi sırasıyla Gloria EldivenAudrey Eldiven ve Jacqueline Eldiven.

vintage gelin eldiveni gloria

vintage gelin eldiveni, gelin aksesuarları, vintage gelin olmak, vintage gelinlik aksesuarı

vintage gelin eldiveni, gelin aksesuarları, vintage gelin olmak, vintage gelinlik aksesuarı

 

2. Kuşkafesi duvak ekleyin.

Delikli tül kullanılarak yapılan, kafes duvak da denilen vualet ve minik şapkalar, kullanan gelinleri aniden zaman makinesine sokuyor. 

kuşkafesi duvak vualet mini duvak vintage kuşkafesi duvak vualet mini duvak vintage

Üç boyutlu, boncuk işlemeli çiçek aplikeleriyle koleksiyonumuzdan "Cerise" Duvak nefis bir tercih!

kuşkafesi duvak vualet mini duvak vintage

 

3. Minik topukları tercih edin.

Yüzyılın ilk yarısında şimdinin apartman topuklarının esamesi okunmuyordu. minik topuklular, adımlarınıza eski zaman kadınlarının zarafetini katacak.

vintage vintage gelin aksesuarları, vintage gelin olmak, vintage gelin ayakkabısı vintage gelin aksesuarları, vintage gelin olmak, vintage gelin ayakkabısı

 

4. Kırmızı ruju unutmayın.

Doğru uygulanmış bir kırmızı ruj, süreni adeta Hollywood'un klasik döneminden bir film yıldızına döndürüyor. O nedenle, gelin makyajınızı cilt tonunuza uygun mat bir kırmızıyla taçlandırmanızı öneririz. Bu konuda size tavsiyemiz, kırmızının onlarca tonunu bir arada bulabileceğiniz MAC olacak.

 

 

5. Bol bol dantel kullanın.

Belki de gelmiş geçmiş en romantik malzeme olan dantel, hem gelinlik hem de aksesuarlarda cömertçe kullanılarak vintage bir gelinin en sadık yardımcısı olmalı. Fransız danteli, güpür, brode... Opsiyonlar epey geniş, size tek kalan aklınızdaki gelinlik modeline en uygun danteli seçmek.

 

 

6. Midi boy gelinlik tercih edin.

Etekler bileğin üstü, dizin altında bir yerde durduğunda Belgin Doruk'un Küçük Hanımefendi filmini akla getiriyor. Retro bir gelinlik için mükemmel bir boy.

midi boy gelinlik vintage midi boy gelinlik vintage

 

7. Buketinizde gül ve şakayık detaylarını bulundurun.

Bu iki güzel çiçek, neredeyse tüm eski gelinlerin buketlerini oluşturuyordu. Gelin çiçeği ile nostalji fırtınaları estirmek için mutlaka ikisinden birine (hatta daha iyisi, ikisine birlikte!) yer verin. 

 

 

İşte sizi geçmişe taşıyacak önerilerimiz bunlar... Son olarak, bu görünümü başarıyla yakalamış nostaljik gelinleri ilham almanız için bir araya getirdik. Geçmişin ışıltısı sizinle olsun!

 

vintage gelin, nostaljik, vintage gelin aksesuarları, vintage gelin olmak, vintage gelinlik aksesuarı

 

 

 

Related Posts

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi
Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi
Armut, elma, ufak tefek, dolgun, atletik, kum saati... Her vücut tipine en çok yakışan gelinlik modellerini listeledik.
Read More
İlham Verici Gelin Topuzu Modelleri
İlham Verici Gelin Topuzu Modelleri
Bohem, romantik, klasik veya vintage... Elinizde fotoğrafıyla kuaföre koşacağınız, birbirinden güzel gelin topuzu modell
Read More

Yazıyı paylaşın← Önceki Yazılar Sonraki Yazılar →