Menü
Sepet 0

Düğün Mekanına Göre Gelinlik ve Gelin Aksesuarı Seçimi

Deniz Cikis tarafından tarihinde

Hayalinizdeki düğün için harekete geçtiniz, mekanı ve konsepti belirlediniz. Şimdi de sıra mekana göre gelinlik seçiminde. Dilerseniz her tür düğün ve fotoğraf çekimi mekanı için önerilerimize göz atalım...

1. Botanik Bahçesi/Arboretum Düğünü

Düğününüzün veya fotoğraf çekiminizin gerçekleştiği sera veya bahçenin doğal ve samimi ortamına uygun bir gelinlik ve aksesuarlar seçmeniz çok önemli. Sade bir kesime sahip, içinde rahat hareket edebileceğiniz bir gelinlik muhteşem olacaktır. 

  

Görünümünüzü tamamlamak içinse bizim tavsiyemiz doğadan ilham alan, bitkisel öğelerin öne çıktığı sade ve zarif aksesuarlar olacak. 

Ophelia Taç                                         Liv Topuz Tokası

  

 

2. Tekne Düğünü

 

Tekne partilerinin ilk akla getirdiği şey lüks oluyor, ama mekanın getirdiği bir rahatlık arayışı da denizci tarzının temel noktalarından. Bu nedenle size tavsiyemiz minimalist ama ışıltılı bir görünüm. Kesim ve işçiliğin kalitesiyle öne çıkan midi boy bir gelinlik, hem geminin tahta döşemeleri ve dar merdivenleri üzerinde rahatça sekebilmenize olanak tanıyacak, hem de zevkinizi ortaya koyacak. 

  

Yine aynı minimalist zarafeti aksesuarlara da taşımanızı öneririz. Örneğin kristal işlemeli ışıltılı bir mini duvak, başınızın üstünde ağırlık yapmadan göz kamaştıracaktır. Duvak tercih etmiyorsanız, parıltısı göz alan bir çift küpeyle büyüleyici görünebilirsiniz.

Blanche Mini Duvak                         Anne-Marie Küpe

  

 

3. Tarihi Mekan Düğünü

 

Bir köşk, yalı veya sarayda evleniyorsanız, mekanın ihtişamlı geçmişine gönderme yapan bir tarz benimsemenizi öneririz. Düğün planlama sürecinde ilham almak için Downton Abbey dizisini bol bol izlemeyi unutmayın! Özenli işlemeler, kreme dönük fildişi tonları, antika danteller, zarif ışıltılar ve ağırbaşlı bir siluet gelinliğinizin anahtar kelimelerini oluşturmalı. 

  

Şimdi de görünümünüze son noktayı koyacak aksesuarlara gelelim. Öncelikle, mutlaka gelin eldiveni tercih etmenizi öneriyoruz, zira eski gelinlerde kat'i bir "eldivensiz çıkmam" durumu mevcuttu. Saç aksesuarınızın ise vintage figürler, bol inci ve dantel detaylar içermesi, mutlaka el yapımı olması harika olacaktır.

Audrey Eldiven                                  Pomeline Taç

 

 

4. Kumsal Düğünü

 

Hayatınızın aşkıyla birbirinize bir plajda sıcak kumların üzerinde söz vermeye karar verdiniz. Öyleyse bizce bırakın saçlarınız uçuşsun; uçuş uçuş, bohem tarzda bir gelinlik tercih edin ve bunu rahat bir sandaletle tamamlayın (tabi ilerleyen saatlerde onu da bir kenara fırlatıp kumların üzerinde yalınayak dansedeceğinizden şüphemiz yok!)

  

Duvak yerine tercih edeceğiniz bohem saç bantları size bir denizkızı havası verecek. Malum, deniz kenarı soğuk olur, üşüme ihtimaline karşı gelinliğinizle uyumlu bir boleroyu mutlaka yanınızda bulundurun.

Sienna Saç Bandı                               Violette Bolero

  

 

5. Otel Düğünü

 

Düğün denince aklınıza ilk gelenler ihtişam ve lüks oluyorsa otel düğünü doğru seçim. Ayrıca bu düğün mekanı, hava durumundan bağımsız olarak her mevsimde tercih edilebilecek olmasıyla da öne çıkıyor. Hareket kabiliyetinizin en yüksek olacağı düğün mekanı olduğundan, gelinlik modeli konusunda özgürsünüz. Denizkızı veya balık olarak tabir edilen, dar gelip dizden sonra genişleyen bir model veya kabarık etekler, straples yaka gibi göz alıcı detaylar, bol taş işlemelerle birleşince ortamın prensesi siz olacaksınız.

  

Gelinliğinizin gösterişini aksesuarlara taşımanızı tavsiye ediyoruz, örneğin prenses modeli bir taç harika olacaktır. Uyumlu bir de küpe eklediyseniz davetliler gözlerini sizden alamayacaklar. 

Catherine Taç                                    Zoé Küpe

 

 

6. Kır Düğünü

 

Romantik gelinlerin değişmez tercihi, pastoral bir masalı çağrıştıran kır düğünleri oluyor.  Nazik pudra tonları, cömertçe kullanılan rüya gibi tüller, nazik danteller kır düğünlerine en yakıştırdığımız gelinlik detayları. Bu tarz gelinlikler, toprak tonlarıyla yapılmış bir makyaj ve uçuşan doğal dalgalar veya dağınık örgülerle birleştiğinde sizi tam bir peri kızı yapacak.

  

Aksesuar departmanında ise hare taçlar, dantelli uzun eldivenler gelinliğinizin rustik havasını tamamlamak için ideal. 

Elsa Taç                                              Isadora Eldiven  

 

 

7. Nikah Dairesinde Tören

Şaşaalı düğünleri sevmiyorsanız evlilik faslını sade bir nikah ve kokteyl ile kapatmak güzel bir fikir. Nikahınızda diz altında biten bir gelinlik tercih ederek hem sadelikten, hem de şıklıktan ödün vermemiş olacaksınız.

  

Nikah için gelin aksesuarı önerilerimize gelelim şimdi de. Başınıza iliştireceğiniz bir vualet veya mini duvakla harika görüneceksiniz. Hem nikah dairesine gelirken üşümemek, hem de nikahtan resepsiyona görünümünüzü değiştirmek için kullanabileceğiniz minik bir boleroyu da ihmal etmeyin.

Jacqueline Eldiven                             Cosette Mini Duvak

 

 

 

Related Posts

İlham Verici Gelin Topuzu Modelleri
İlham Verici Gelin Topuzu Modelleri
Bohem, romantik, klasik veya vintage... Elinizde fotoğrafıyla kuaföre koşacağınız, birbirinden güzel gelin topuzu modell
Read More
2018 Gelinlik Trendleri ve Gelinlik Aksesuarları
2018 Gelinlik Trendleri ve Gelinlik Aksesuarları
2018'in en şık gelinlik trendlerine yakından bakalım mı? Tabi en büyük tutkumuz gelin aksesuarlarını da unutmadan... Haz
Read More

Yazıyı paylaşın← Önceki Yazılar Sonraki Yazılar →