Menü
Sepet 0

Burçlara Göre İdeal Gelinlik Modelleri

Deniz Cikis tarafından tarihinde

Aşkınız yıldızlarda yazılıydı, ya gelinliğiniz? Eğer iflah olmaz bir astroloji tutkunuysanız, hayatımızın her alanında bizi etkileyen burçlara göre yaptığımız gelinlik seçimleri çok işinize yarayacak.
.
 • Koç 

Moda, Koç kadınından sorulur! Avangard seçimlere bayılan Koç kadınları, enteresan kesimlerle düğün günlerinde de kendilerinden çok söz ettirecek. Minimalist dokuları etkileyici kesimlerle bir araya getirin, işte size Koç kadını için ideal bir gelinlik.

 

 

 • Boğa

Giydikleriyle dikkat çekmeyi ve feminen görünmeyi sevseler de Boğa kadınları için her şeyden önce rahatlık gelir. Eğer düğünlerinde rahat rahat dans edemeyeceklerse onlar için gelinliğin güzelliğinin bir anlamı yoktur. Bu nedenle korseli, kalıplı modeller yerine vücut hatlarını sıkıştırmadan kucaklayan, enteresan detaylarıyla ilgi çeken bir gelinlik modeli tercih etmelerini öneriyoruz.

 

 

 • İkizler

Ne giyseler yakıştıran, her tarzın altından başarıyla kalkan, biraz ışıltıya asla hayır demeyen İkizler kadınları; gelinlik konusunda da şaşırtıcı bir seçim yapmaktan kaçınmamalılar. Son günlerin öne çıkan gelinlik trendi olan iki parçalı gelinlikler, İkizler kadınına düğün gününde aradığı cazibeyi katacak. 

 

 

 • Yengeç

Yengeç kadını denince akla ilk olarak Audrey Hepburn misali klasik bir şıklık geliyor. Her ortamda feminen zarafetleriyle dikkat çeken Yengeç kadınları, gelinlik konusunda da böyle seçimler yapmalılar. Kaliteli dokuları klasikleşmiş elegan kesimlerle bir araya getiren bir gelinlik, her Yengeç gelininin rüyalarını süsleyecek nitelikte!

 

 

 • Aslan

Cesur renkler, şaşırtıcı desenler... Aslan kadınlarının dramatik parçalara olan tutkunluğu malum. Dolayısıyla gelin olurken onlardan sade bir tercih yapmalarını beklemeyin. Gelinlik seçimi yaparken volanlı etekler ve beklenmedik renk kullanımları Aslan kadınlarının mutlaka tercih etmesi gereken detaylar.

 

 

 • Başak

Feminen bir tarza sahip olan Başak kadınları, görünümlerine flörtöz bir detay eklemeyi çok severler. Siluet konusunda klasikçi olsalar da görünümlerine mutlaka kendilerinden bir detay eklerler. Klasik feminen kesime sahip gelinliğe eklenecek üç boyutlu çiçek işlemeleri veya espirili bir fiyonk detayı, eminiz Başak kadınını çok mutlu edecektir.

 

 

 • Terazi

Burcun adından da anlaşılacağı üzre, terazi kadınları her daim bir denge içindedir. Ne çok feminen, ne de tam anlamıyla maskülen bir tarza sahip olmayı tercih eder ve bu ikisini cesurca karıştırarak harika bir denge yakalarlar. Bu nedenle düğün günlerinde normal bir gelinlik yerine çekici detaylarla süslenmiş göz alıcı bir tulum tercih etmeleri harika olacaktır.

 

 

 • Akrep

Akrep kadınının tarzını ifade edecek anahtar kelimeler; net hatlar ve düzgün kesimler olurdu herhalde. Gereksiz detaylardan hoşlanmaz, tarzlarından ödün vermezler. Klasik siluete sahip, vücudu saran minimalist bir gelinlik Akrep kadınları için ideal bir seçim.

  

 

 • Yay

Genellikle klasik kalıpları tercih eden Yay kadınları, görünümlerini farklı renk ve desenlerle hareketlendirmeyi severler. Gelinlik seçiminde de bu yoldan giderek, vücutlarına en yakışan klasik siluete eklenecek olan payetler, işlemeler ve farklı danteller onları çok mutlu edecektir.

 

 

 • Oğlak

"Ben buradayım" diye bağıran parçalardan hiç hoşlanmasalar da, Oğlak kadınlarının sıradan bir tarza sahip olduğu kesinlikle söylenemez. Klasiklere kendi orijinal dokunuşlarını katmalarıyla bilinen Oğlaklar, gelinlik seçiminde rafine bir siluete uçuş uçuş tüller ekleyerek istedikleri gibi dinamik ve taze bir hava yakalayabilirler. 

 

 

 • Kova

Moda kurbanı olmaktan hiç hoşlanmayan Kova kadını, giyinmek söz konusu olunca her zaman kalbinin sesini dinler ve orijinal olmaktan çekinmez. Deneysel tarzlarıyla öne çıkan Kovalar, kendi ilham kaynaklarını kendileri yaratma konusunda ustadır. Gelin olurken de "başkası olma, kendin ol" şarkısı misali bir seçim yapmaları kaçınılmaz olur. Bizim kova kadını için seçtiğimiz iki enteresan örnek; üstü tamamen saran kelebek işlemeleri veya hippi tarzı bir siluetle birleşen iri kristal taşlar oldu.

 

 

 • Balık

Burçların en naif, en bohem ruhlusu Balık kadınları... Uçuşan tüller, nostaljik danteller onları her zaman cezbetmiştir. Kalıplı modeller ve çarpıcı dekolteler yerine romantik bir duyguya sahip olan dökümlü bir gelinlik onları çok mutlu edebilir.

 

 

Eğer gelinliğinizi tamamlayacak aksesuar konusunda da yıldızların sesine kulak vermek isterseniz Gelin Aksesuarı Seçimi ve Burçlar yazımıza mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz. 

Related Posts

İlham Verici Gelin Topuzu Modelleri
İlham Verici Gelin Topuzu Modelleri
Bohem, romantik, klasik veya vintage... Elinizde fotoğrafıyla kuaföre koşacağınız, birbirinden güzel gelin topuzu modell
Read More
2018 Gelinlik Trendleri ve Gelinlik Aksesuarları
2018 Gelinlik Trendleri ve Gelinlik Aksesuarları
2018'in en şık gelinlik trendlerine yakından bakalım mı? Tabi en büyük tutkumuz gelin aksesuarlarını da unutmadan... Haz
Read More

Yazıyı paylaşın← Önceki Yazılar Sonraki Yazılar →