Menü
Sepet 0

Gelin Aksesuarı Seçimi ve Burçlar

Deniz Cikis tarafından tarihinde

Evliliğe giden süreçte belki de binlerce seçim yapmanız gerekiyor. Gelinliğinizi tamamlayan, görünümüzün yönünü değiştiren gelin aksesuarları da bu seçimlerin en önemlilerinden. Öyleyse işinizi bir parça kolaylaştırmak için yıldızlardan yardım almaya ne dersiniz? Burcunuza göre stil analizi ve gelin aksesuarı önerilerimize göz atın!

 • Koç

Sade hatlar ve doğal siluetlerde kendini bulan Koç kadınlarının sonuç odaklı tavırlarına minimalist ama etkili parçalar çok yakışıyor. Gelin aksesuarları da muhtemelen buna uygun olacaktır; karmaşık danteller ve işlemeler yerine sade hatlarla etkileyiciliği yakalayacaklarından eminiz.

vintage gelin eldiveni audrey
GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR Koç vintage

 

 • Boğa

Venüs etkisindeki bir burç olan Boğa kadınlarının feminen seçimler yapması çok doğal. Güzellik ve sanata olan tutkuları yüzünden özenli işlemeler, değişik dokular, romantik çiçek figürleri onları cezbedecektir. 

GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR boğa, vintage gelin tacı
GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR boğa, vintage gelin eldiveni

 

 • İkizler

Bir hava grubu burcu olan İkizler kadınlarının tarzlarında bu neşeli, hafif etkiyi görmek çok kolay. 60'ların eğlenceli stiline özellikle sıcak baktıklarını söyleyebiliriz. Farklı dokuları karıştırararak kendi özgün stillerini yaratma konusunda üstlerine yoktur! Gelin aksesuarı seçimlerinde de bu etkilerde seçimler yaparak bizi büyüleyecekleri kesin.

GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR ikizler
GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR ikizler

 

 • Yengeç

Yengeç kadınlarının gardıroplarına baktığımızda ilk olarak vintage tutkuları öne çıkıyor. Düğünlerinde de böyle son derece nostaljik seçimler yapmalarını beklemek yanlış olmaz. Eski moda danteller, naif çiçek işlemeleri, ağır başlı parçalar onlar için mükemmel diyebiliriz! Yengeç ay tarafından yönlendirilen bir burç olduğu için gümüş rengi onlara daha çok hitap edecektir. 

Cassandra taç                 
GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR yengeç
GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR yengeç

 

 • Aslan

Güneş tarafından yönlendirilen bir ateş grubu burcu olan Aslan burcunun kadınları ilgi çekmeye bayılırlar doğrusu. Görenler üzerinde alıcı bir etki bırakacak, sürüden ayıracak, drama dozu yoğun parçalarla kendilerini mükemmel hissedeceklerinden eminiz. Örneğin kuştüyü, örneğin yoğun ışıltılar... Güneşle olan ilişkileri yüzünden altın, bakır ve sıcak krem tonları da onları çok mutlu edecektir.

GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR aslan
GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR aslan

 

 • Başak

 Bir toprak grubu burcu olan Başak burcu kadınları doğuştan feminen, zarif ve sade bir havaya sahipler kesinlikle. Dolayısıyla gösterişin değil, tercih ettikleri parçaları özgün yapan ufak detayların peşindeler. Gelin aksesuarı konusunda yapacakları doğal ama kadınsı seçimler Başak gelinlerini birer tanrıça gibi hissettirecektir!

GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR başak
GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR başak

 

 • Terazi

Venüs'ün etkisindeki bir diğer burçla daha karşı karşıyayız. Terazi'lerin feminen ve romantik olmanın yanında çekicilikten de kesinlikle ödün vermeyen bir tarzları var; zarafete bir doz gösteriş eklemekten kaçınmıyorlar. Göz alıcı işlemeler ve şeffaf tül detayları eminiz gelin aksesuarları seçimi yaparken Terazi'lerin gönlünü çalacak. 

GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR terazi
GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR terazi

 

 • Akrep

Farklı olmaktan çekinmeyen, kalıpları yıkan, bohem ruhlu Akrep kadınları dahil oldukları su grubunun etkisiyle çok farklı bir derinliğe sahipler. Kendine özgü olanın peşinde koşmaktan vazgeçmiyorlar ve bu tarzlarında da kendini gösteriyor. Herkesin cesaret edemeyeceği orijinal parçalarla harika görünen Akrep gelinleri için önerilerimiz bohem bir alınlık taç ve parmaksız, işlemeli bir uzun eldiven.

GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR akrep
GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR akrep

 

 • Yay

 En büyük gezegen olan Jüpiter'in etkisindeki Yay'lar, her şeye bir parça dinamizm ve aşırılık eklemekten çok hoşlanırlar. Düğün davetleri, gelinlikleri ve gelin aksesuarları da bunu yansıtacaktır tabi; onlardan sade bir nikah veya dökümlü, sade krem bir gelinlik beklemeyin! Kabarık etekli gelinliklerini tamamlayacak bol ışıltılı bir gelin tacı veya kat kat, kristal işlemeli bir duvak Yay kadınlarına aradıkları görkemli etkiyi verecektir.

GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR yay
GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR yay

 

 • Oğlak

Bir toprak grubu burcu olan Oğlak kadınlarının onları yarı yolda bırakmayacak kaliteli ve sağlam parçalara yatırım yapmayı sevmemesine şaşmamak gerek. Keskin hatlar, yapısal detaylar, basit ama etkileyici kesimler ile güç Oğlak'larda!

GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR oğlak
GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR oğlak

 

 • Kova

Diğer gezegenlerden farklı olarak yatay düzlemde dönen Uranüs'ün etkisindeki Kova kadınlarının herkesten farklı oluşlarıyla dikkat çektiklerini söyleyebiliriz. Risk almayı seven Kova'lar, "herkes gider Mersin'e ben giderim tersine" misali, tipik olmayan yolları tercih ederler, dolayısıyla gelin aksesuarı seçiminde de bizi şaşırtacaklarından emin olabiliriz! Seçecekleri renkli detaylar, enteresan figürler ve beklenmedik ışıltılar Kova gelinlerine başka bir gezegendenmiş gibi hissettirecek!

GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR kova
GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR kova

 

 • Balık

  Balık kadınları, bir rüyadan fırlamış gibi romantik ve uçuş uçuş stilleriyle dikkat çekiyorlar. Neptün etkisindeki Balık, kesinlikle yaratıcılık ve hayalciliğe en yatkın burçlardan biri! Doğal figürleri ışıltılarla birleştirerek ruhlarındaki naif, sihirli ve feminen havayı yakalamaları kolay olacaktır.

  GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR balık
  GELİN AKSESUARI SEÇİMİ VE BURÇLAR balık

   

  Aksesuarlar yıldızlardan geldi, ya gelinlik? Eğer gelinliğinizi seçerken de yıldızların sesine kulak vermek isterseniz Burçlara Göre İdeal Gelinlik Modelleri yazımıza göz atmayı unutmayın.

   


  Yazıyı paylaşın  ← Önceki Yazılar Sonraki Yazılar →