Menü
Sepet 0

Türk Ünlü Gelinler ve Gelinlik Modelleri

Deniz Cikis tarafından tarihinde

Ünlüler dünyası, her alanda trendleri belirlemeye devam ediyor. Gelinlik denince ise ünlü gelinler iyice önem kazanıyor. Moda dünyasıyla olan güçlü bağlantıları nedeniyle böyle olması da kaçınılmaz. Eğer düğün planlama sürecinde biraz ilhama ihtiyacınız varsa ünlü gelinlerden ilham almaya ne dersiniz? Bu evliliklerin bir bölümü çoktan sona erdi bile, bazıları ise ilk günkünden de büyük bir aşkla devam ediyor; ama ne olursa olsun düğünlerin şahane kareleri hafızalarımızda yer etmeye devam ediyor... İşte son yılların en çok konuşulan ünlü düğünleri ve birbirinden orijinal gelinlikleri. 

 

Selma Ergeç - Can Ateş: Midi boy gelinlik, tül bolero, vualet ve iskarpin detaylarıyla Hatice Sultan'ımız Selma Ergeç tam bir 50'ler gelini. Ergeç'i ilham verici bulduysanız "Vintage Gelin Olmak" yazımıza bekleriz!

Selma Ergeç Gelinlik Düğün

 

Beren Saat - Kenan Doğulu: Malibu sahillerinde gerçekleşen düğün töreninde Saat, Browns Bride mağazasından satın aldığı Mira Zwillinger imzalı, transparan dantel detaylı zarif gelinliği ve Philip Treacy imzalı şapkasıyla çok orijinal görünüyordu. Kenan Doğulu ise buz mavisi takım elbisesiyle geline kusursuz bir uyum sağlamıştı. Saat ve Doğulu, yurtdışında düğün yapmak isteyen çiftlere ilham kaynağı olmayı sürdürüyor.

Beren Saat gelinliği gelinlik düğün

 

Bergüzar Korel - Halit Ergenç: Korel, kısa boy, kat kat ve kabarık bir duvak tercih ederek klasik bir gelinliği nasıl da farklı bir havaya kavuşturmuş değil mi? Bu havayı Elsa & Bambi Gelin Aksesuarları koleksiyonundan Blanche mini duvak ile yakalayabilirsiniz.

Bergüzar Korel gelinlik gelinliği düğün

 

Neslihan Atagül - Kadir Doğulu: Düğün hakkında daha fazla detay ve tüm fotoğraflar için sizi buraya alalım!

Neslihan Atagül gelinlik gelinliği düğün

 

Nefise Karatay - Yusuf Day

Nefise Karatay gelinlik gelinliği düğün

nefise karatay gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Neslişah Alkoçlar - Engin Altan Düzyatan

Neslişah Alkoçlar gelin gelinliği gelinlik düğün

neslişah alkoçlar gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Bade İşçil - Malkoç Sualp

Bade İşçil gelin gelinlik gelinliği düğün

 

Beyza Şekerci - Engin Hepileri: Şekerci'nin gelinliği, üst bölümünde yer alan göz alıcı işlemelerle büyülüyor. Gelin-damat uyumu ise bayıldığımız bir başka detay oldu.

beyza şekerci engin hepileri gelinlik gelinliği düğün gelin

beyza şekerci engin hepileri gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Ceyda Düvenci - Bülent Şakrak: Aşk hikayeleriyle bizi çok etkileyen bu tatlı çift, tabi ki son derece sevimli birer gelin ve damat olmuşlar. Ceyda Düvenci'nin gelinliği, taşıdığı rustik havayla unutulmazlar arasına girdi bile.

Ceyda düvenci gelin gelinlik gelinliği düğün

 

Doğa Rutkay - Kerimcan Kamal: Yine parmak ısırtan bir gelin-damat uyumu! Doğa Rutkay, hem renkli kişiliğine, hem de bir kır düğününe çok yakışan seçimleriyle deli dolu bir kır perisi gibi.

gelinlik gelinliği gelin düğün doğa rutkay

 

Derin Mermerci - Cem Aydın: Hakan Yıldırım tasarımı bir midi boy elbiseyi upuzun bir duvak ile tamamlayan Mermerci, her zamanki gibi çok orijinal.

derin mermerci gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Şeyda Coşkun - Uğursay Yeğin: Rustik bir gelinlik ve çiçekli taç tercih eden yaşam koçu Şeyda Coşkun, gelinliğindeki korse detayı ile kır perisi görünümüne dozunda bir seksapel katmış.

şeyda coşkun gelinlik gelin gelinliği düğün

 

Hande Ataizi - Benjamin Harvey: Kusursuz bohemliğiyle en sevdiğimiz kır düğünü gelinlerinden biri Hande Ataizi. Yakışıklı eşi Benjamin Harvey de pudra mavisi yüksek belli damatlık ile gelinin bohem havasına çok yakışmış. Bu arada Ataizi'de Kate Moss'un gelinliğinden epey etkilenme olduğu kesin, ama bunu taklide kaçmadan, kendi tarzına adapte ederek başarıyla yaptığını söylemeliyiz.

hande ataizi gelin gelinlik gelinliği düğün

hande ataizi gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Nur Fettahoğlu - Levent Veziroğlu

nur fettahoğlu aysan düğün gelin gelinlik gelinliği

 

Selin Özoğuz - Hakan Özoğuz: Selin Hanım'ın omuzlarındaki pelerin detayı, ufacık bir eklemenin bile havanızı ne kadar değiştirebileceğini kanıtlıyor. Elsa & Bambi Gelin Aksesuarları koleksiyonundanpelerin şeklindeki Violette bolero ile siz de gelinliğinize bambaşka bir ışıltı katabilirsiniz

selin hakan özoğuz gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Nazlı Çelik - Serdar Bilgili

nazlı çelik serdar bilgili gelinlik gelinliği gelin düğün

 

PuCca (Selen Pınar Işık) - Osman Karagöz: PuCca'nın sıradan bir gelin olmasını beklemiyorduk tabi ki! Yıldırım aşkıyla tutulup çok kısa sürede evlendiği Osman Karagöz'le olan düğününde tercih ettiği midi boy asimetrik gelinlik, dolgu topuklu gelin ayakkabısı ve vualet ile kalıpları yıkıyor.

pucca gelinlik gelinliği gelin düğün selen pınar ışık

pucca gelinlik gelinliği gelin düğün selen pınar ışık

PuCca'nın nikah tarzı da bir o kadar ilgi çekici. Mini dantel elbisesi, düz sandaletleri ve çiçek tacıyla özgür 70'ler stiline saygı duruşunda bulunuyor sanki...

pucca gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Ayşe Kaya - Teoman

teoman ayşe kaya gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Birce Akalay - Sarp Levendoğlu: Küçük Ağa'da birlikte rol aldıkları dönemde aşık olan ve kısa sürede evlilik yolunda adım atan Akalay ve Levendoğlu, klasiklerden ödün vermemiş ama kendilerini yansıtan dokunuşları da düğünlerine başarıyla eklemişler. Birce Akalay'ın mini eldiven detayı, uzun duvağının altındaki ışıltılı taç ve pastel tonlardaki gelin buketini özellikle çok sevdik. Sizin tarzınız da Akalay'la benzerlik gösteriyorsa Gloria gelin eldivenimiz çok hoşunuza gidecek!

birce akalay gelinlik gelinliği gelin düğün

birce akalay gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Hatice Şendil - Burak Sağyaşar

 

Ayçin İnci - Serdal Genç

ayçin inci gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Seda Güven - Keremcem: Eyfel Kulesi'nin önünde gerçekleştirilen çekimde güzel gelin, vualet ve mini eldiveni ile harika görünüyor. Cerise vualet duvak ve Jacqueline eldiven ile siz de romantizmi doruklarda yaşayın.

seda güven keremcem gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Didem Uzel - Selim Sarı

didem uzel gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Öykü Gürman - Yavuz Bingöl

öykü gürman gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Aylin Kontente - Alper Kul

aylin kontente gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Ece Erken - Serkan Uçar

ece erken gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Sinem Kobal - Kenan İmirzalıoğlu: Son yılların en çok ses getiren düğünü desek yanlış olmaz herhalde. Sinem Kobal'ın gelinliği, aplikeleri ve doğal siluetiyle Cunda'nın eşsiz güzelliğine çok yakışıyor. Damadın da hakkını yemeyelim; her ikisi de o kadar güzeller ki, bakmaya doyamıyoruz.

sinem kobal gelinlik gelinliği gelin düğün

sinem kobal gelin gelinlik gelinliği düğün

 

Nehir Erdoğan - Ahmet Sesigürgil: Tam bir 20'ler gelini! Bu tarzı sevenler Geçmişin Hazineleri koleksiyonumuza göz atmalılar.

nehir erdoğan gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Aslı Tandoğan - Cahit Tan Yeşilada

aslı tandoğan gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Pınar Dilek - Tarkan: Sonunda ülkemizin gözbebeği, biricik megastar'ımız Tarkan'ı da everdik; hem de konserinde tanıştığı büyük bir hayranıyla! Çiftimiz, önce Tarkan'ın İstanbul'daki evinin bahçesinde, sonra da her ikisinin de doğup büyüdüğü Almanya'da olmak üzere iki düğün yaptı. Pınar Dilek düğünlerin ilkinde çok avangard bir tarza bürünürken, diğerinde klasiklerden şaşmadı.

tarkan pınar dilek gelinlik gelinliği gelin düğün

tarkan pınar dilek gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Sertab Erener - Emre Kula

sertab erener gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Merve Boluğur - Murat Dalkılıç: Katedral tipi upuzun duvak ve vücudu saran uzun kollu gelinliğiyle büyüleyici görünen Merve Boluğur, imzası haline gelen kedi gözü makyajını düğününde de ihmal etmemişti tabi.

merve boluğur gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Pınar Apaydın - Cansel Elçin

pınar apaydın cansel elçin gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Nil Karaibrahimgil - Serdar Erener: Gelinin adına nazire yaparcasına Nil nehri kıyısında evlenen çift, her zamanki gibi düğünlerinde de kimselere benzemedi. Serdar Erener damatlık yerine Mısır'ın milli kıyafeti olan cellebiya, Karaibrahimgil ise eski mısır tarzı uçuş uçuş ve asimetrik bir gelinlik tercih etmişti. Alınlık tacı ise harika bir dokunuştu.

nil karaibrahimgil gelinlik gelinliği gelin düğün

nil karaibrahimgil gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Pelin Karahan - Bedri Güntay

pelin karahan gelinlik gelinliği gelin düğün

 

Chloe Loughlan - Serdar Ortaç

chloe loughlan gelinlik gelinliği gelin düğün serdar ortaç

chloe loughlan gelinlik gelinliği gelin düğün serdar ortaç

 

Gonca Vuslateri - Edip Burak Ertoğan: Vuslateri, saçlarının Flapper havasına uygun şekilde bir 1920'ler gelini gibiydi aynen. Siz de nostaljik bir ışıltı arayışı içerisindeyseniz saç modelinizi Elsa & Bambi koleksiyonundan Agnes saç bandı ile tamamlayarak siz de çarliston dansına hazır hale gelebilirsiniz!

gonca vuslateri gelinlik gelinliği gelin düğün

gonca vuslateri gelinlik gelinliği gelin düğün 


Yazıyı paylaşın← Önceki Yazılar Sonraki Yazılar →