Menü
Sepet 0

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

Elsa & Bambi tarafından tarihinde

Büyük günün yaklaşmasıyla birlikte gelinlik seçim prosedürüne de başladınız, her birinin sizi bir prenses, bir peri kızı gibi göstereceği iddia edilen opsiyonlar arasında boğulmuş durumdasınız. Yaka tipine, etek uzunluğuna dair terimler havada uçuşuyor. Yetmezmiş gibi, çoğu gelinlikçi randevu başına sadece birkaç gelinlik seçip denemenize izin veriyor, bu da kafa karışıklığınızı ancak arttırıyor. Peki bu durumda ne yapmalı?

Bizce vücut tipinize göre ideal silueti belirleyip ona göre ilerlemek, en azından kalıp olarak yakışacağını bildiğiniz modeller arasından seçim yapmak akıllıca olacak ve seçeneklerinizi aza indirecektir. Biz de Elsa & Bambi ekibi olarak boş durmadık tabi. İşinizi kolaylaştırmak için en sık karşılaştığımız vücut tiplerinin özelliklerini dikkate alarak bir gelinlik seçim rehberi hazırladık.

 

Ufak tefek

Tüller, tarlatanlar, korseler içinde boğulmanıza hiç gerek yok. Minyon siluetinizi vücuda doğal bir şekilde oturan gelinliklerle en güzel şekilde sergileyebilirsiniz. Bu tip gelinlikler ayrıca boyunuzu da olduğundan uzun gösterme etkisine sahiptir. Minik, zarif işleme ve danteller de görünümünüze ışıltı katacaktır.

Vera Wang 2018 Gelinlik Modeli, ufak tefek vücut için sade gelinlik, vücut tipine göre gelinlik seçimi

Jenny Packham 2018 Gelinlik Modeli, ufak tefek vücut için sade gelinlik, vücut tipine göre gelinlik seçimi

 

Armut

Dar bir üst kısım ve ve geniş kalçalara mı sahipsiniz? A kesim eteğe sahip gelinlikler kalçalarınızı kamufle edecektir. Üst bölümde kullanılan ilginç yaka detayları ve işlemeler ise dikkatı bu bölgeye çekerek vücudunuza dengeli bir görünüm kazandırır.

Pronovias 2018 Gelinlik Modeli, armut vücut için a kesim gelinlik modelleri

Marchesa 2018 Gelinlik Modeli, armut vücut için a kesim gelinlik modelleri

 

Elma

Dolgun üst bölümünüzü kapatarak saklamak vücudun bu kısmında gereksiz bir volüm yaratır. Bunun yerine üste oturan sade, zarif bir V yaka kullanmak en iyisi. Belirgin bir bel oyuntusu ise şart. Üste kıyasla dar olan alt bölümüzde hafif volüm verecek hareketli kesimler ve katlı eteklerden yararlanarak dengeli bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Hayley Paige 2018 Gelinlik Modeli, elma vücut için gelinlik modelleri, vücut tipine göre gelinlik

2018 Gelinlik Modeli, elma vücut için gelinlik modelleri, vücut tipine göre gelinlik, v yaka gelinlik

 

Dikdörtgen

Eğer düğün gününün romantik havasına kapılıp atletik siluetinize biraz kıvrım eklemek isterseniz hem göğüs, hem de kalça bölümleri olabildiğine volümlü ve bele oturan gelinlikler tercih ederek bunu başarabilirsiniz.

Marchesa 2018 Gelinlik Modeli, dikdörtgen vücut için balo gelinlik

Alberta Ferretti 2018 Gelinlik Modeli, dikdörtgen vücut için balo gelinlik, vücut tipine göre gelinlik seçimi

 

Kum Saati

Kalça ve göğüs bölgeleriniz aşağı yukarı aynı genişlikte, bel oyuğunuz belirgin... Çoğu insanın rüyalarında gördüğü vücut tipine sahipsiniz! Bu güzelliği sergilemenin en güzel yolu ise balık model gelinliklerden geçiyor.

Berta Bridal 2018 Gelinlik Modeli, Kum saati vücut için deniz kızı gelinlik, balık gelinlik 

Badgley Mischka 2018 Gelinlik Modeli, Kum saati vücut için deniz kızı gelinlik, balık gelinlik

 

Dolgun

Şahane kıvrımlarınız var, onları lütfen saklamayın! Gelinliğinizi üst bölümünü vücuda oturacak şekilde seçerek vücudunuza son derece şekilli bir görünüm kazandırabilir, güzel kıvrımlarınızı tüm ihtişamıyla ortaya çıkarabilirsiniz. Etek konusunda ise seçim size kalmış, ama bu vücut tipine biz en çok düz inen veya A kesim etekleri yakıştırıyoruz.

2018 Kilolu Gelinlik Modeli, büyük beden için gelinlik, vücut tipine göre gelinlik seçimi

2018 Kilolu Gelinlik Modeli, büyük beden için gelinlik, vücut tipine göre gelinlik seçimi

2018 Kilolu Gelinlik Modeli, büyük beden için gelinlik, vücut tipine göre gelinlik seçimi 


Yazıyı paylaşın← Önceki Yazılar Sonraki Yazılar →